Esma-ül Hüsna dersinde; Sevgili Peygamberimiz(S.A.V.)in hadisi şerifindeki “ Allah-ü Teala’nın 99 ismi vardır. Herkim bu isimleri sayarsa yani zikretmeye devam ederse muhakkak cennete girer.” Teşvikiyle Yüce Rabbimizin 99 ismi Şerifi boyamalar eşliğinde ezber yapılmaktadır.

Tenefüslerde;  Yaşlarına uygun eğitici öğretici oyuncaklarla oynarlar.

Eğitimciler eşliğinde toplu oyun oynarlar. Guslün, abdestin farzları, islâm’ın şartları, cennette ağaç tesbihi gibi oyunlarımızla çocuklar hocasıyla ve arkadaşlarıyla oyun oynama keyfini tadarken bir taraftan da bu bilgileri öğrenir.

Eğitici faaliyet dersinde;  Çocuklarımız el becerilerini, parmak kaslarını geliştirip hoş vakit geçirirler. Hafıza teknikleriyle dikkatleri gelişir.

Çocuklar narin çiçek gibidir. ruhî ve bedeni gelişimleri çok önemlidir. Çocukların onurunu rencide etmeden hatalarını düzeltmek amacıyla günlük teşekkür çiçeği (erkekler için araba) sistemini koyduk.  Çıkıştan önce eğitimciler tarafından günlük davranış analizi yapılarak teşekkür çiçeği yakasına takılır. Çocuk çiçeğini evdeki ağacına asar. (Ağaç; bizim önceden hazırlayıp size vereceğimiz teşekkür çiçeğinin asılacağı ağaç şeklindeki panodur.) Ağacını dolduran çocuğa ailesi tarafından, hoşuna gideceği bir sürpriz hediye alınır kursta arkadaşlarının yanında takdim edilir.

Bir cevap yazın