Ağırlıklı Kuran-ı Kerim dersi yapılacaktır. Kuran-ı Kerim öğrenme basamakları şöyledir; öncelikle harfler renkli şemadan öğretilmekte, boyamalarla ve benzetmelerle çocuğun dünyasına indirgenmektedir.

Sonra neşeli cüzden kelimelerin çözümü, cezim ,şedde ,tenvin, çocuklara uygun tecvit kuralları….öğretilerek çocuğumuz Kuran-ı Kerim okumaya başlar ve siz velilerin teşvikiyle ömür boyu muhafaza edilir. Bunun yanı sıra süreler ve dualar mahraçlarına dikkat ederek ezberletilir. Bu ebeveyn için hem dünyada hem ahrette sevinç kaynağıdır. 

Bunun yanı sıra iman esasları(itikat,akaid) çocukların seviyelerine indirgenmiş akılcı soru cevaplarla öğretilmektedir. Bu sayede çocuklar, özellikle bu yaştaki bitmek tükenmek bilmeyen sorularına cevap bulurlar. Allah nerededir?  Allah’ı neden göremiyoruz? Melekler nasıl varlıklardır? Ahiret ne demektir? Cevabını buldukları sorulardan bazılarıdır.   

Fıkıh dersinde İslam’ın şartları, abdest alımı, namazın rekatları eğlenceli bir şekilde ders yapılmaktadır.

Siyer dersinde sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.) ‘in hayatı akılda daha kalıcı olması için şiirleştirilmiş şekilde hikâyelerle kombin yapılarak ezber yapılmaktadır.

İslam ahlakını öğrenmek kadar günlük hayatta tatbik etmek de önemlidir. Bu esas alınarak günlük hayatımızda yapılması gereken görgü kuralları, anne babaya saygı, büyüklerin- misafirlerin yanında nasıl davranmalı, telefon da diyalog kurma, yemek yerken su içerken ne yapmalı… Vs. gibi başlıklar altında toplanmıştır. Çocuklarımız bunları hem ezber yapacaklar hem de uygulamalı olarak göreceklerdir.  

Bir yanıt yazın